25 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Czy opłaca się kupić używane opony?

Źrodło: pixabay.com/pixel2013

Jeśli masz ograniczony budżet, a potrzebujesz nowych opon, prawdopodobnie będziesz musiał zdecydować się na opony używane. Pojawia się pytanie, czy wytrzymają one tak długo, jak nowe opony?

Czy warto kupować używane opony?

Kupuj od kogoś, kto wie, co robi. Jeśli kupujesz przez Internet lub przez ogłoszenie w gazecie – a zwłaszcza jeśli kupujesz od niezależnego sprzedawcy – upewnij się, że wie on, jak ważny jest stan opon zarówno dla bezpieczeństwa, jak i trwałości. Zapytaj, czy przed sprzedażą samochodów wykonuje jazdy próbne (powinien to robić). Zapytaj też, czy regularnie zmienia opony i czy dba o regularną konserwację, np. utrzymuje ciśnienie powietrza na zalecanym poziomie i wymienia uszkodzone paski lub węże. Sprawdź portal carsio.pl i poznaj szczegóły! 

Używane opony to świetny sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ale trzeba wiedzieć, co się kupuje. To, że coś jest używane, nie oznacza, że nie ma wartości. W rzeczywistości zakup używanych opon do samochodu osobowego lub ciężarowego niesie ze sobą wiele korzyści.

Oto kilka powodów, dla których warto to zrobić:

Kosztują mniej niż nowe opony

Opony używane są zazwyczaj tańsze niż nowe, co sprawia, że są atrakcyjne dla wielu klientów. Jeśli nie masz pod ręką gotówki lub po prostu nie chcesz wydawać pieniędzy na nowe opony, kupno używanych może pomóc Ci zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Więcej korzyści za złotówkę

Z zestawu używanych opon można często przejechać więcej kilometrów niż z jednego nowego kompletu. Powód tego jest prosty: Gdy ktoś kupuje nowe opony, a następnie sprzedaje je po przejechaniu zaledwie kilku tysięcy kilometrów, zwykle są one w doskonałym stanie, ponieważ pierwotny właściciel nie jeździł na nich zbyt często.