24 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Dywan w łazience?

Wykładzina dywanowa w łazience? Czy warto się na nią zdecydować?

 

Dywan w łazience? Pomysł wykorzystania jej jako wygodnej maty do wytarcia stóp po wejściu wydaje się świetnym sposobem na uchronienie domu przed zabrudzeniem. Ale wtedy pojawia się myśl o wodzie, ziemi i innych rzeczach, które wsiąkają w wykładzinę, co sprawia wrażenie, że sytuacja jest bardziej śliska dla wszystkich zainteresowanych. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu zagadnieniu i oto co znaleźliśmy:

 

Jeśli chodzi o praktyczny powód posiadania dywanów w łazience, jest kilka plusów i minusów do rozważenia. Największym plusem jest to, że dywany są zazwyczaj wykonane z materiałów syntetycznych, które są bardziej odporne na wilgoć niż materiały naturalne. Nie mają też tendencji do zatrzymywania zapachów. Wszyscy wiemy, jak szybko łazienka może zacząć śmierdzieć, gdy nie jest regularnie czyszczona – nie wspominając o tym, że często jest dzielona z innymi ludźmi! Posiadanie wykładziny dywanowej w całym mieszkaniu pomoże zapobiec rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów i innych naleciałości, które mogą pojawić się w wyniku zaniedbania.

 

Jedynym poważnym minusem jest to, że będziesz musiał szybko posprzątać wszelkie zabrudzenia – gdy wilgoć dostanie się do dywanu, będzie o wiele trudniej (i drożej) się z niego wydostać, niż gdyby był po prostu twardy. Więcej na: dobredomowe.pl