28 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Segregacja odpadów w twoim mieszkaniu

Najprostszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy musisz segregować odpady, jest spojrzenie na swój kosz na śmieci. Jeśli jest on przepełniony plastikowymi torbami – takimi z supermarketu, które mieszczą pięć lub sześć plastikowych pojemników plus plastikową torbę trzymającą je razem – to zdecydowanie masz za dużo odpadów i prawdopodobnie marnujesz więcej niż zdajesz sobie sprawę.

 

Segregowanie odpadów w domu nie jest trudne. Większość ludzi nie myśli o tym, ponieważ żyją w gospodarstwie domowym, w którym ktoś inny zajmuje się odpadami, ale każdy może to zrobić, jeśli się postara. Chodzi o to, aby zaoszczędzić pieniądze i zasoby poprzez zmniejszenie ilości odpadów, które przyczyniasz się do składowisk. Nabierzesz nawyku patrzenia na to, co trafia do Twoich śmieci, a kiedy zobaczysz, że większość z nich nadaje się do recyklingu lub kompostowania, będziesz zmotywowany do zmiany tego, co robisz i zaczniesz wyrzucać rzeczy w ich właściwe miejsce zamiast do kosza na śmieci lub do recyklingu. Jeśli już to robisz, ale wciąż masz wrażenie, że w twoim systemie czegoś brakuje, oto kilka sposobów, dzięki którym możesz uczynić go jeszcze prostszym (i tańszym).

 

Jeśli nie chcesz kupować nowych pojemników na każdy rodzaj odpadów, wykorzystaj ponownie coś, co nie jest obecnie używane. Przeczytaj więcej; dompodkontrola.pl