28 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Od czego zacząć porządki w szafie?

Zdecydowałeś, że nadszedł czas, aby wyczyścić swoją szafę: patrzysz na wszystkie te stosy i kartony w rogu i myślisz o tym, jak długo minęło, odkąd zrobiłeś gruntowne czyszczenie szafy. Wiesz, że prawdopodobnie skończysz z większą ilością ubrań niż zacząłeś, ale gdzie ty w ogóle zaczynasz?

I to jest właśnie pytanie za milion dolarów. Gdzie zacząć?

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym jest podejście do projektu etapami. Nie chcesz przecież zostać przytłoczona wszystkim naraz. Zacznij od kilku wybranych elementów garderoby, kilku szuflad lub półek, a następnie przejdź stamtąd.

Najpierw zrób bilans tego, co masz. Rozłóż wszystko na łóżku lub dużym stole i rozejrzyj się po tym, co masz – powinieneś być w stanie dostrzec wzory tego, co nosisz i czego nie nosiłeś od dłuższego czasu. Kiedy to zrobiłam, znalazłam kilka rzeczy, które wciąż miały metki, co było dla mnie łatwym pierwszym cięciem, ponieważ ubrania nie były już nawet bliskie dopasowania do mnie. Ale jeśli robisz to po raz pierwszy, może się to wydawać trudniejsze. Jeśli masz bardzo ograniczone miejsce w szafie, zbuduj pudełko z rzeczami do oddania i okresowo oddawaj je przez cały okres sprzątania. Więcej na: interiornews.pl