9 sierpnia 2022

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jak wybrać klimatyzację do domu?

Latem, kiedy słońce od rana do wieczora intensywnie świeci prosto w okna, zasłonięte rolety mogą okazać się niewystarczające. Receptą na nadmierne nagrzewanie się pomieszczeń jest klimatyzacja. Jak ją wybrać? 

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

 

Klimatyzacja to prawdziwe wybawienie w upalne, letnie dni. Dzięki niej w domu panuje przyjemna temperatura, która umożliwia normalne funkcjonowanie i komfortowy wypoczynek. Aby jednak klimatyzacja dobrze spełniała swoją funkcję, musi zostać odpowiednio dobrana. 

 

Przy wyborze klimatyzacji do domu należy wziąć pod uwagę:

  • wielkość przestrzeni, jaką chcemy schłodzić,
  • moc, która zapewni urządzeniu optymalną pracę,
  • głośność pracy sprzętu,
  • funkcje dodatkowe, takie jak stopień filtracji powietrza, nawilżanie/osuszanie powietrza, programator czasowy itd. 

 

Na rynku dostępne są klimatyzatory ścienne (najprostsze typu split), przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe i multisplit. Najczęściej wybieraną opcją są urządzenia ścienne. Modele kasetonowe sprawdzają się przy sufitach podwieszanych. Natomiast wersje przypodłogowe poleca się tam, gdzie nie ma możliwości instalacji klasycznego, ściennego klimatyzatora. 

 

Skorzystaj z pomocy specjalistów

 

Aby mieć pewność, że klimatyzacja zostanie dobrana prawidłowo, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Firma Multi Eko Klima zatrudnia profesjonalistów z wieloletnim doświadczeniem. Zespół dołoży wszelkich starań, by klimatyzacja funkcjonowała niezawodnie i była idealnie dopasowana do Twoich potrzeb. 

 

Na stronie https://ekoklima.eu/klimatyzacja przeczytasz, że firma zajmuje się również montażem klimatyzacji. Ponadto może udzielić Ci praktycznych wskazówek dotyczących codziennego użytkowania sprzętu.