27 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Pielęgnacja twarzy po goleniu – na co zwrócić uwagę?

Każdy wie, że golenie jest stałym elementem pielęgnacji dla mężczyzn. Usuwa ono włosy z twarzy i pozwala skórze oddychać. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że golenie prowadzi do podrażnień, swędzenia i wrastania włosów. W tym artykule powiemy Ci, jak utrzymać skórę po goleniu w dobrej kondycji.

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że po goleniu nie powinieneś wystawiać twarzy na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez co najmniej kilka godzin. Robienie tego może spowodować poważne oparzenia i sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej podatna na trądzik i uzyskanie ciemnych plam.

Aby uniknąć podrażnień i łupieżu powinnaś stosować dobry krem nawilżający lub specjalną piankę do golenia zawierającą pantenol, który zapobiega powstawaniu wrastających włosów i nawilża skórę. Możesz również dodać do swojej codziennej rutyny po goleniu olejek z witaminą E lub krem na bazie płatków owsianych.

Po goleniu należy unikać mycia twarzy gorącą wodą, ponieważ może ona powodować wypryski i zwiększać ilość tłustego sebum na skórze. Lepiej jest umyć twarz zimną wodą lub po prostu spryskać się wodą.

Nie zapominaj o ochronie przeciwsłonecznej, ponieważ nawet jeśli Twoja twarz nie ulegnie poparzeniu słonecznemu, może się przebarwić. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://bravenetic.pl/ .