24 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jak zwiększyć swoją energię?

Trudno jest czuć się energicznie, kiedy czujesz się ociężały. Możesz mieć milion rzeczy na swojej liście rzeczy do zrobienia i czuć, że nie masz wystarczająco dużo czasu lub energii, aby je zrealizować – i może to nie być twoja wyobraźnia. 

W rzeczywistości może być tak, że jesteś po prostu fizycznie zmęczony. Najprostszym sposobem na podniesienie poziomu energii jest więcej snu. Twoje ciało potrzebuje odpowiedniego odpoczynku, aby zregenerować się po całym dniu i przygotować na następny. Jeśli zmusisz się do braku snu, twoje ciało będzie próbowało to zrekompensować zwiększając produkcję adrenaliny, dzięki czemu poczujesz się bardziej czujny kosztem ogólnego stanu zdrowia. Dlatego możesz mieć wrażenie, że nie możesz spać, nawet jeśli jesteś wyczerpany – twoje ciało produkuje tyle adrenaliny, że czujesz się jak w sytuacji awaryjnej, nawet jeśli odpoczynek pomógłby rozwiązać problem. Inną przyczyną niskiego poziomu energii jest złe odżywianie, więc upewnij się, że regularnie spożywasz pokarmy bogate w składniki odżywcze.

Jeśli te powody nie dotyczą Ciebie i nadal potrzebujesz małego zastrzyku energii, istnieje wiele naturalnych sposobów na zwiększenie energii, takich jak spacery na świeżym powietrzu lub słuchanie muzyki (z umiarem). Ćwiczenia mają wiele korzyści, które wykraczają poza zwiększenie aktywności fizycznej – badania pokazują, że sprawność fizyczna koreluje ze sprawnością umysłową. Więcej podobnych poradników znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .