26 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jak dbać o swoje dłonie?

Jak można zadbać o swoje dłonie? Cóż, istnieje wiele różnych sposobów. Ważne jest, aby nie pytać po prostu „co mam robić?”, ale zastanowić się, co robiłeś w przeszłości i jak chcesz poprawić swoją rutynę pielęgnacji rąk. Czy Twoje dłonie są suche i łuszczą się? Czy często łamiesz paznokcie? Czy zawsze są super miękkie, czy może są bardziej wrażliwe niż u większości ludzi?

Pomocne ciekawostki

Czy wiesz, że jeśli przytrzymasz metalowy przedmiot, taki jak klucz lub kolczyk, przez około 10 sekund, to w pewnym sensie spali on martwe komórki skóry na Twoich dłoniach? To nie boli, ale sprawia, że stają się one bardziej miękkie i gładkie. Jeśli tej zimy nosisz przy sobie metalowe przedmioty (takie jak klucze czy kolczyki), użyj ich jako części swojej rutyny pielęgnacyjnej po umyciu rąk.

Zwróć uwagę na wilgoć

Jeśli naprawdę martwisz się o utrzymanie dobrego wyglądu swoich dłoni, ale nie wiesz od czego zacząć, zwrócenie uwagi na nawilżenie może być dobrym miejscem. Każdego wieczoru przed snem wetrzyj w dłonie trochę balsamu, aby były miękkie i nawilżone przez całą noc. Jeśli masz problem z łuszczącą się skórą, zwróć się do lekarza lub zadbaj o mocniejsze nawilżenie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://fashionloop.pl/ .