24 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Lampy ogrodowe – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Istnieje wiele różnych rodzajów lamp ogrodowych, ale która z nich jest najlepsza dla Ciebie? Czy potrzebujesz jednej na podwórko, czy na parapet? Przyjrzyjmy się różnym typom lamp.

 

-Antyczna lampa metalowa. Są one często wykonane w całości z metalu i mają szklane kule. Są świetne, ponieważ wyglądają bardzo elegancko i mogą być używane w każdym pomieszczeniu w domu, który ma wtyczkę.

 

-Lampa solarna. Te lampy wykorzystują słońce do ładowania swoich baterii w ciągu dnia. W nocy włączają się automatycznie, gdy zapada zmrok i pozostają na sześć godzin. W ciągu dnia ładują swoje baterie, aby znów były gotowe na noc.

 

-Lampa zasilana energią słoneczną z wbudowanym gniazdkiem. Ten typ lampy jest świetny, jeśli masz urządzenie elektroniczne, które trzeba naładować w ciemności. Wystarczy podłączyć go do lampy, gdy jest jeszcze dzień, tak że będzie naładowany przez noc. Niektóre z tych lamp mają nawet porty USB, dzięki czemu można podłączyć inne urządzenia, takie jak telefon komórkowy lub tablet, a także inne urządzenia elektroniczne, takie jak latarki.

 

-Lampa wisząca. Ten rodzaj oświetlenia jest zawieszony od góry i jest zwykle używany do oświetlenia wiaty ogrodowej.