26 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Kto dzwonił

Niemal każdy ma dzisiaj telefon komórkowy. Jednak nie każda przychodząca rozmowa jest pożądana przez danego abonenta. Nie sposób nie odbierać jednak każdego połączenia z nieznanych numerów. Jak ustalić, których nie odbierać, a które można?

Kto do nas wydzwania?

Najbardziej niechciane rozmowy przychodzą zazwyczaj z firm, które chcą zaproponować nowemu potencjalnemu klientowi swój produkt lub usługi. Dość często są to banki, firmy pożyczkowe oraz organizatorzy różnych wydarzeń, które mają sens tylko wtedy, gdy zjawi się na nich pewna grupa osób zainteresowanych daną tematyką lub ich zewnętrzni przedstawiciele.

Pechowcy odbierają sporo takich telefonów, aż zaczynają ich one denerwować. Przestają wtedy odbierać rozmowy z nieznanych sobie numerów. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie na dłuższą metę. Zawsze bowiem może to być jakaś ważna rozmowa – z urzędu albo od dotychczasowego znajomego, który po prostu zmienił numer.

Jak sprawdzić, kto dzwonił bez oddzwaniania?

Jeśli jednak z jakiegoś powodu ktoś robi się ciekawy, kto dzwonił spod danego numeru, może albo oddzwaniać za każdym razem, gdy nie zdąży odebrać rozmowy albo po prostu sprawdzić dany numer w Internecie. Są takie strony, jak np. (….), na których Internauci dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat numerów, z których ktoś nieznany do nich dzwonił.

Zdarza się, że spod niektórych numerów firmy dzwonią do wielu osób każdego dnia. Bywają natarczywe. Kiedy chodzi bowiem o zarobek, nie mają czasem innego wyjścia. Nie każdy jednak musi być zainteresowany takim sposobem przedstawiania oferty. Są jednak osoby, które zawsze odbierają rozmowy, bo np. dają ogłoszenia o sprzedaży różnych rzeczy lub szukają pracy, w każdej chwili mogą się więc spodziewać rozmowy właśnie z osobą zainteresowaną. One są najbardziej narażone na odbieranie rozmów, które są im jednak zbędne.

Co zrobić z natarczywymi dzwoniącymi?

Są tacy, którzy z założenia nie odbierają rozmów ani z numerów zastrzeżonych (akurat takowe łatwo zablokować) ani z sobie nieznanych. No, chyba, że pamiętają, że dali komuś kontakt do siebie z jakiegoś powodu i spodziewają się telefonu.

Jeżeli powtarzają się połączenia z tego samego numeru, to zawsze można go sprawdzić w sieci i jeśli okaże się, że nie warto odbierać rozmów spod tego numeru, także można go zablokować. Taką możliwość dają niektóre modele telefonów albo po prostu aplikacje, które można ściągnąć na smartfon – najczęściej za darmo.

Rzadko kto decyduje się zmienić numer tylko dlatego, że jest nagabywany przez różne firmy. Przeważnie zmiana numeru pociąga za sobą bowiem konieczność poinformowania o tym bliskich, znajomych, niektóre urzędy, swoją przychodnię zdrowia, lekarza, bank itd. Dlatego wielu już woli po prostu nie odbierać rozmów spod pewnych numerów, a inne blokować.

Niestety, ale jak na razie, trzeba się spodziewać, że telefoniczna informacja o ofertach będzie jeszcze praktykowana. Niektórym to jednak pasuje, bo nie muszą sami szukać takich informacji w Internecie, gazetkach, czy innych źródłach.

Wszystko ma więc swoje dobre i złe strony. Dzięki Internetowi łatwo jednak dzisiaj zdecydować, czy odbierać telefon, kiedy dzwoni konkretny numer, czy po prostu nie warto.