1 grudnia 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Konwerter mp3 z youtube

Mało który użytkownik Internetu nie słyszał o Youtube i choć raz nie korzystał z jego zasobów. Odnośniki do materiałów z tego serwisu znajdują się w wielu miejscach – tutejsze materiały filmowe często służą chociażby jako ilustracje artykułów. Jak jeszcze można z nich korzystać?

Co proponuje użytkownikom Youtube?

W pierwszej kolejności Youtube proponuje wciąż rosnącą liczbę filmów o różnej tematyce, różnej jakości i powstałych w rozmaitych celach. Można tu znaleźć materiały charakterystyczne dla domowych zbiorów video, poradniki z różnych branż, opinie, dzienniki (vlogi), ale też muzykę, nawiązania do produkcji filmowych znanych na całym świecie i mnóstwo innych.

Ale Youtube daje też każdemu możliwość umieszczania tu własnych filmików. Dzięki temu ludzie dzielą się z innymi swoimi pasjami oraz pokazują swoje talenty – np. wokalny.

Jak z tego korzystać?

Oczywiście przede wszystkim: oglądać. Jednak – w przypadku szczególnie ciekawych materiałów – wielu użytkownikom przychodzi do głowy pytanie, czy dałoby się ściągnąć dany materiał na dysk własnego komputera; oczywiście tylko do prywatnego użytku. Samo Youtube tego nie umożliwia, ale – jako że podobne pytanie zadało sobie już mnóstwo użytkowników – powstały pewne rozwiązania tego problemu. Nawet jeśli wziąć pod uwagę, że kogoś interesuje wyłącznie ścieżka dźwiękowa danego filmiku.

Jak zapisać plik z Youtube na dysku?

Żeby zapisać samą ścieżkę dźwiękową konkretnego filmiku z Youtube u siebie na komputerze, wystarczy znaleźć konwerter mp3 z youtube. Występuje on albo w formie programu, który należy ściągnąć na dysk przed jego użyciem albo w formie online, np. na stronie:(…….).

Użycie konwertera jest bardzo proste – nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy lub umiejętności. Poradzi sobie z nim każdy początkujący użytkownik zarówno Youtube, jak i całego Internetu i komputera.

Pierwsze, co trzeba zrobić, to przekopiować adres strony Youtube, na której znajduje się interesujący użytkownika filmik i wkleić go we wskazanym na konwerterze miejscu. Później wystarczy jedynie potwierdzić rozpoczęcie konwersji odpowiednim przyciskiem. W efekcie – po chwili – użytkownik otrzyma plik mp3, przeważnie od razu, automatycznie zapisany na dysku.

Najczęściej w tej formie zapisuje się muzykę i audiobooki. Można w ten sposób uzyskać dość bogatą audiotekę do własnego wykorzystania. Plików można słuchać na komputerze, telefonie lub odtwarzaczu mp3 i zabrać je ze sobą wszędzie, gdzie się chce.

Na Youtube codziennie przybywa mnóstwo nowych materiałów, można więc zaryzykować stwierdzenie, że każdy widz znajdzie tu zawsze coś dla siebie i chodzi też o sporo nowych materiałów.  Użytkownicy często wracają też do tego, co już obejrzeli.

Wielu Youtuberów wykorzystało już ten serwis po prostu, żeby zaistnieć – prezentują tu np. swoje piosenki, czy jakieś niecodzienne umiejętności. Pokazują też innym, jak radzić sobie z pewnymi problemami.

Youtube ma więc sporo zalet i wciąż zdobywa swoich nowych zwolenników. Jest to na pewno jedno z najpopularniejszych miejsc w całym Internecie.