25 kwietnia 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Bagażniki samochodowe

Wbrew pozorom, dobór bagażnika dachowego nie jest taki prosty. Najistotniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić uwagę, są jego rozmiary. Typ nadwozia pojazdu także ma tu ważne znaczenie. Bagażnik nie może być zbyt długi – winien nie jedynie uniemożliwić otwarcie pokrywy bagażnika lub również chronić widoczność z przodu samochodu. Należałoby się odpowiednio zastanowić jakie bagażniki samochodowe dobrać, by pasowały do własnego auta.

Pojemność natomiast ładowność boxu dachowego

Wbrew pozorom pojemność oraz ładowność bagażnika na dach to nie jest to samo. Pojemność boxu może sięgać od 300 do 600 litrów, natomiast nie znaczy to, że możemy wypełnić je dokładnie ciężkim ładunkiem. Ładowność to całkiem inna sprawa. Każdy rodzaj ma pewną optymalną masę bagażu, jaki można do niego włożyć. Nie zawsze, natomiast w zasadzie niezwykle rzadko jest zgodna z zawartością. Inną sprawą, jaką należałoby wziąć pod uwagę przed zakupem boxu na dach pojazdu jest wybranie go do auta.

Zaczep lub zamykany bagażnik na narty?

Sprzęt zimowy, ze względu na własne gabaryty, zajmuje wiele miejsca. Narty oraz deski snowboardowe można przesyłać wczepione w kolumny podstawowego bagażnika dachowego, dzięki wyborowi dwóch zaczepów. Taki komplet może umieścić do sześciu par nart czy cztery deski. Jeśli wybieramy bagażniki samochodowe, to należałoby zwrócić uwagę na to, aby zaczepy nie rysowały przestrzeni sprzętu narciarskiego. Najlepiej, jeśli ich ramiona były gumowe oraz miękkie. Gdyż niejednokrotnie będziemy wyciągać sprzęt dłońmi w dużych rękawicach, przycisk do otwierania chwytu winien być dużych wymiarów.