25 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Zasady pracy zdalnej

Praca zdalna jest świetna dla niektórych osób, ale nie jest odpowiednia dla wszystkich i nie jest odpowiednia dla każdej pracy. Ważne jest, aby uznać, że istnieją nieodłączne plusy i minusy bycia pracownikiem zdalnym, a są one różne w zależności od osoby i jej sytuacji. Rozważ te czynniki przed podjęciem decyzji o pracy zdalnej:

 

-Twoje osobiste potrzeby. Czy potrzebujesz spójnego, niezawodnego harmonogramu? Czy czas spędzony ze współpracownikami jest dla Ciebie ważny? Czy podróże Cię stresują? Czynniki te są unikalne dla każdej osoby i mogą być trudne do określenia z wyprzedzeniem, ale są ważne do rozważenia przy podejmowaniu decyzji, czy praca zdalna jest odpowiednia.

 

-Charakter Twojej pracy. Czy Twoja praca wymaga fizycznej obecności w określonych miejscach? Czy masz klientów, którzy oczekują, że będą się z Tobą kontaktować bezpośrednio? Czy istnieją logistyczne lub praktyczne powody, dla których praca w biurze lub przestrzeni co-workingowej byłaby lepsza w Twojej konkretnej sytuacji?

 

-Charakter Twojego życia społecznego. Czy jesteś osobą, która rozwija się dzięki interakcjom społecznym, czy też takie interakcje powodują, że czujesz się wyczerpany lub odizolowany? Nie powinieneś pozwolić, aby lęk społeczny dyktował Ci miejsce pracy – jeśli to zrobisz, ograniczy to Twoje możliwości – ale jeśli wszyscy Twoi znajomi są miejscowi i potrzebujesz czasu z nimi, praca zdalna może być lepszym rozwiązaniem.

Dowiedz się więcej: becomedia.pl