24 lutego 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jakie są nowe funkcje w iPhone?

Apple wypuściło najnowszą wersję iPhone’a, a w niej kilka nowych funkcji. Aparat jest teraz 8 megapikseli i może nagrywać wideo 1080p. Ma również tryb panoramy, więc można zrobić zdjęcie, które jest szersze niż obiektyw. Jest też nowy sposób na organizowanie zdjęć w telefonie: iCloud pozwoli Ci je synchronizować z komputera lub innych urządzeń z systemem iOS. Możesz też użyć Siri do wyszukiwania zdjęć – wystarczy zapytać o „zdjęcia mnie na plaży”, a pokaże Ci wszystkie te, na których jesteś na plaży.

Aplikacja aparatu ma teraz skrót do włączania/wyłączania lampy błyskowej, przełączania między przednim i tylnym aparatem oraz powiększania/oddalania podczas robienia zdjęć. Będzie można także edytować zdjęcia bezpośrednio z telefonu – kadrować, obracać, poprawiać (dodawać ostrość), automatycznie poprawiać (dostosowywać oświetlenie, kontrast i nasycenie kolorów), ponownie obracać lub dodawać filtry (sepia, winieta). iPhone potrafi także wykryć, kiedy ktoś się uśmiecha na zdjęciu i automatycznie nadać mu szczęśliwy wygląd.

W iTunes pojawiły się też nowe dodatki – możesz przeglądać teksty piosenek podczas słuchania muzyki, oglądać zwiastuny filmów i programów telewizyjnych w iTunes przed zakupem. Dowiedz się więcej: supertechnology.pl.