24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Możliwości cięcia laserem

Cięcie laserowe to jedna z najpopularniejszych usług związana ze specjalistyczną obróbką większości materiałów zgodnie z wytycznymi inwestora. Czy nowoczesne cięcie laserem to dobre rozwiązanie w celach produkcyjnych i w jakich przypadkach sprawdzi się najlepiej?

Nowoczesne podejście do obróbki materiałów

Profesjonalne wycinanie laserowe skraca w znaczący sposób czas obróbki, nawet twardszych materiałów i umożliwia zachowanie precyzji, właściwie idealnych krawędzi. Wykonane prawidłowo cięcie laserem to większa oszczędność materiału. Przy takim rodzaju obróbki występują minimalne straty, możliwe nawet do późniejszego zagospodarowania (zależnie od projektu). Wiele firm zleca cięcie laserem ze względu na powtarzalność elementów. Przy standaryzowanej produkcji to właściwie podstawa. Laser przecina się z powodzeniem przez aluminium, wszystkie gatunki stali, przez drewno (coraz popularniejsze w sektorze budowlanym), gumę, tworzywa sztuczne.

Kiedy postawić na podobne usługi?

Jeżeli zależy Ci na maksymalnej szybkości obróbki materiałów, również trudno topliwych, na powtarzalności elementów, na realizacji bardzo niecodziennych, kreatywnych kształtów technologia laserowa sprawdzi się najlepiej. Koszt cięcia laserowego regularnie spada ze względu na ogromną konkurencyjność. Pamiętaj, że niektóre lasery posiadają pewne ograniczenia, co do grubości materiałów, więc upewnij się przy składaniu zamówienia, z jaką technologią masz do czynienia. Laser to wsparcie sektora kreatywnego i uzupełnienie produkcji elementów dekoracyjnych, np. do wykończenia wnętrz. Pamiętaj, że wykonawcy posługują się różnymi grupami laserów.