24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Łódka aluminiowa

Każdy wędkarz będzie musiał prędzej lub później dobrać dla siebie właściwą łódkę. Oraz tu przychodzi niezwykle istotny dobór, jaki poprzez poszczególnych, jest absolutnie ignorowany – co z doborem produktu, z jakiego łódź ma być wykonana? Gdy przychodzi czas na dobór produktu, przeważnie wpierw przychodzą na myśl takie rzeczy jak drewno, włókno szklane, sklejka, guma lub choćby fornir. Czy więc łódka aluminiowa to odpowiednie wyjście?

Płaskodenna łódka aluminiowa

Wielu wytwórców podczas produkcji łodzi decyduje się na wykorzystanie produktu, jakim jest aluminium. Czemu tak się dzieje? Aluminium prezentują dwa parametry. Przede wszystkim artykuł, jakim jest aluminium, gwarantuje, niezwykle solidną oraz wytrzymałą budowę. Co więcej będzie ona niezwykle lekka, co w wypadku łodzi jest dużym plusem. Obecnie niezwykle wiele łodzi występuje jako łodzie aluminiowe. Niezwykle doskonałym przykładem tu jest łódź houseboat, więc płaskodenna łódka aluminiowa, jaka jest w stanie zrealizować potrzebowania wielu osób.

Czemu aluminium?

Aluminium jest to niezwykle wdzięczny artykuł z doskonałą stosunkiem odporności do wagi. Jest dwa razy silniejszy od włókien szklanych, cztery razy silniejsze aniżeli tworzywo ABS oraz do dziesięciu razy silniejsze aniżeli płyty. Łódka aluminiowa dzięki własnej wadze jest niezwykle lekka, gwarantuje dobre właściwości jazdy choćby z niezwykle niskimi silnikami. Morskie kadłuby zrobione są z najtwardszej klasy aluminium H36 , jakie jest niemal 25% twardszy aniżeli wykorzystywana poprzez większość projektantach łodzi. H36 aluminium jest mniej wrażliwa na zginanie oraz zachowuje dobry kształt kadłuba.