24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jakie są zalety płyt indukcyjnych?

Płyty indukcyjne De Dietrich cieszą się naprawdę ogromną popularnością. Bardzo chętnie zastępuję palniki gazowe tradycyjne w naszych kuchniach. Jednak czy płyty indukcyjne De Dietrich https://dedietrichpolska.pl/ są rzeczywiście dobrym wyborem? Koniecznie zapoznajmy się z zaletami tego rozwiązania. Gwarantujemy, że są to produkty premium, które cieszą się naprawdę sporą popularnością.

Płyta indukcyjna działa na zasadzie elektromagnetycznej indukcji. Co to w praktyce oznacza? Po położeniu naczynia metalowego, między nim a płytą jest wytwarzane bardzo silne pole magnetyczne. Powoduje to powstawanie wirowych prądów na samym dnie naczynia, co oczywiście doprowadza do jego nagrzania. Płyta się nagrzewa w sposób wtórny – od samego garnka.

Energia elektryczna wykorzystana jest niemal w całości, a sam proces gotowania zajmuje minimum czasu. Jak ściągniemy naczynia z płyty grzanie ustaje całkowicie.

Przejdźmy do zalet. Jedną z zalet najważniejszych jest oczywiście oszczędność energii. W porównaniu z płytami grzewczymi standardowymi może to nawet być dwadzieścia pięć procent. Naprawdę jest to świetna sprawa. Jakby nie było jest to naprawdę bezpieczna opcja. Z kuchenkami gazowymi bywa różnie. Chyba każdy mógł się już do tego przekonać.

Kolejna zaleta to bezpieczeństwo korzystania z kuchni tego typu. Używając indukcyjnej płyty, niwelujemy ryzyko poparzenia, ponieważ powierzchni się nie nagrzewa podczas gotowania. Z tego samego powodu samo utrzymanie takiej grzewczej płyty w czystości jest o wiele, wiele prostsze niż w przypadku kuchenek tradycyjnych.

Na sam koniec wspomnijmy także o tym, że płyty indukcyjne są coraz to bardziej różnorodne pod względem koloru, jak i także samego kształtu. Moda na blaty białe i białe kuchnia sprawiła tak naprawdę, że producenci wymyślili również białe indukcyjne płyty. Aluminiowa szarość szkła nie wyróżnia tak miejsca do gotowania jak czerń i na dodatek wygląda przy tym niezwykle efektownie. Naprawdę warto postawić na to rozwiązanie. Chyba nikogo to nie dziwi.