16 czerwca 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Skanowanie 3D budynków

W ostatnim czasie w Polsce coraz bardziej zyskuje na znaczeniu technologia BIM czyli technologia wykorzystywana w budownictwie, pozwalająca na stworzenie cyfrowego zapisu obiektu budowlanego. Taki zapis może ulegać rozmaitym przekształceniom i zmianom, a model wyjściowy stanowi dopiero wstęp do właściwej pracy nad projektem. Skanowanie 3D budynków, a następnie przetwarzanie otrzymanych danych w dedykowanym do tego oprogramowaniu – które dołączone jest do skanerów, jakie znajdziesz w naszej ofercie – to ogromna szansa i ułatwienie na drodze do tworzenia zaawansowanych realizacji.

Skanery 3D pozwalają na uzyskanie dokładności 1 mm, co umożliwia otrzymanie wiarygodnego odwzorowania budynku w zapisie cyfrowym. Ze skanu 3D możemy pozyskać następujące informacje:

  • Wymiary wszystkich ścian, podłogi, sufitu

  • Pęknięcia budynków

  • Okablowania i orurowania

  • Objętości np. wykopów budowlanych

  • Dane odnośnie systemu rur lub konstrukcji

  • Objętości wykopów budowlanych

  • Objętości zbiorników

  • Pozostałe cechy charakterystyczne

VPI Polska świadczy kompleksowe usługi w zakresie tworzenia skanów 3D budynków, co oznacza, że nasi pracownicy przeprowadzają klientów przez cały proces, rozwiewając wszelkie wątpliwości. Co ważne, zaangażowanie profesjonalistów w przeprowadzanie realizacji pozwala na wykonanie prac niezwykle szybko i sprawnie. Dokładność i precyzja wyników, jakie są osiągane przez pomiary wykonane za pomocą technologii skanowania 3D https://vpi-polska.pl/ byłaby nieosiągalna w przypadku wykorzystania tradycyjnych metod. Modele, rzuty i przekroje widzimy więc w takiej dokładności, która pozwala na stworzenie realizacji na nieosiągalną dotychczas skalę. Przedstawiciele naszej firmy do każdego projektu podchodzą niezwykle profesjonalnie i indywidualnie. Przed podjęciem współpracy dokonujemy rozeznania w indywidualnych potrzebach klienta i staramy się dopasować do nich nasze usługi. Wybierając realizację z naszą firmą nie musisz obawiać się tego, że niespodziewane przeszkody jak niedogodne warunki atmosferyczne czy wysoki poziom zanieczyszczenia przestrzeni i powietrza, w jakikolwiek sposób wpłynie na termin i przebieg realizacji. Dotrzymujemy ustalonych deadline-ów i dostarczamy gotowe rozwiązania bez względu na występujące okoliczności. Skanowanie 3D budynków to dla nas holistyczny proces, przez który przeprowadzamy klienta – krok po kroku.