9 sierpnia 2022

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Praca zdalna vs.integracja

Praca zdalna niesie ze sobą ogrom różnych korzyści. Już od 2009-2010 roku można zauważyć, że rośnie ilość pracowników, którzy przekonują się na czym polega praca zdalna. Przy czym oznacza to ograniczenie kontaktów z koleżankami i kolegami z firmy. Praca zdolna niesie ze sobą korzyści finansowe – co jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o młode, dopiero rozpoczynające swoją działalność firmy, czy też w przypadku start-upów. Tak, korzystajmy z takiej możliwości, ale nie zapominajmy o tym, aby położyć duży nacisk na team building oraz na integrację. Będzie to miało korzyść dla firmy.

Pomocne w tym będą zabawy integracyjne online. Tak, pozwólmy sobie od czasu do czasu na spotkania dla rozrywki. Tak jak organizowane są spotkania w realnym świecie, tak zadbajmy o zabawy integracyjne online, dzięki czemu będzie można odpocząć i się przyjemnie zrelaksować. Do tego będzie można się pośmiać, a czasem nawet będzie można w lepszy sposób poznać swoich pracowników.

Czy znamy się wzajemnie? Jest to zabawa, która sprawdza się w zespole znającym się od wielu lat. Gra polega na przyporządkowaniu cech do danej osoby. Osoba prowadząca czyta kartki ze sformułowaniami, a uczestnicy gry starają się odpowiedzieć na pytanie do kogo odnosi się to stwierdzenie. W grze można przyznawać punkty, a zwycięzca może otrzymać nagrodę.

“Gdybyś miał/a wehikuł czasu…” to z kolei dobra gra w przypadku nowo zatrudnionych osób, młodych firm. Dzięki temu będzie można lepiej poznać się. Jak sama nazwa wskazuje trzeba zadać pytanie, które rozpoczyna się od sformułowania “Gdybyś miał/a wehikuł czasu…”. Pozwala to nieco na poznanie przeszłości swoich pracowników, jak również można dowiedzieć się wiele rzeczy odnośnie zainteresowań, sposobu patrzenie na świat, itd. Tak, jest to również nieco gra psychologiczna, pozwalająca na dużo uśmiechu.