24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Pierwszy, własny ogród: jakie narzędzia ogrodnicze przydadzą się na start?

Początki w planowaniu, urządzaniu i pielęgnowaniu pierwszego ogrodu nigdy nie są tak proste, jak mogłyby się wydawać, a do tego często wiążą się z wieloma wydatkami. Ogród to przecież rośliny wymagające odpowiedniej opieki i troski, trawniki, które trzeba kosić, ale i np. rekreacyjny taras, również konieczny do zadbania we właściwy sposób. Od czego zacząć i jakie narzędzia ogrodnicze wybrać na początek? Jak przy tym nie stracić wszystkich pieniędzy i ulokować je powoli i rozsądnie?

Dopasuj zakup narzędzi do pory roku

Kupując pierwsze narzędzia ogrodnicze dobrze jest odpowiednio ten zakup zaplanować. Zdecydowanie największe wyzwanie będą tu miały osoby, które właścicielami działki czy domu z ogrodem zostały wiosną, więc już w tym pierwszym, bardzo strategicznym dla roślin okresie, będą musiały się wyposażyć w szereg niezbędnych produktów. Absolutne podstawy na start to: łopata do przekopywania ziemi pod planowany warzywniak, grabie do jej wyrównanie, haczki do pielenia chwastów, konewki do podlewania roślin oraz większe i mniejsze sekatory. Przydatne będzie również wiadro, taczka do wożenia nawozów, ale i siekiera oraz nożyczki. Tych kilka pierwszych rzeczy zagwarantuje nam dobry start do przygody młodego ogrodnial.

Narzędzia amatora i akcesoria profesjonalisty

Warto pamiętać, że początki w ogrodzie zawsze są trudne, ale to wcale nie znaczy, że od razu musimy kupować profesjonalne narzędzia ogrodnicze https://www.gardenowo.pl/narzedzia-ogrodnicze/ oraz sprzęty o bardzo zaawansowanym działaniu. W sklepach ogrodniczych takich artykułów dla profesjonalisty jest mnóstwo, jednakże, jeśli jesteśmy amatorami, to nie warto ich wszystkich kupować tylko dlatego, że mają duży zakres zastosowań. Nauka prac ogrodniczych przychodzi z czasem, więc podstawowe narzędzia do pierwszych działań wcale nie musza być ani bardzo drogie, ani bardzo fachowe. Z czasem pewnie po nie sięgniemy, ale patrząc przez względy ekonomiczne oraz nasze umiejętności, na start lepiej postawić na narzędziową klasykę, bez rozbudowanych funkcji, których nawet nie będziemy umieli użyć.