24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Meble tapicerowane – jak o nie dbać?

Od czego jest zależne długie życie mebli? Na pewno wszystko zależy od nas, jak i także od tego jak je będziemy pielęgnować. Tapicerowane krzesła powinny stać w takim miejscu, które nie są narażone na promienie słoneczne. Warto sprawdzić czy tapicerowane krzesła są wykonane z tkanin, które są odporne na działanie promieni słonecznych. Jeśli tak, to tenże warunek nie jest taki istotny. Mówi się, że krzesła tapicerowany powinny stać daleko od grzejników. Wynika to z tego, że ilość kurzu, która się tworzy w okresie grzewczym może mieć wpływ na utrzymanie w czystości naszych krzeseł.

Meble tapicerowane https://bettso.pl/meble-tapicerowane na pewno nie będą dbały same o siebie. Musimy wyznaczyć sobie czas i na przykład raz na tydzień odkurzać mebel. Świetnie się także sprawdzi miękka końcówka odkurzacza. Ona na pewno nie uszkodzi samej struktury tkaniny, a także wałeczki klejące, które nam pomogą się pozbyć z mebli nawet możliwie najmniejszych drobinek kurzu.

Aby wiedzieć jak poprawnie dbać o meble tapicerowane musimy nieco poczytać o samej tkaninie, z jakich są wykonane. Właściwości tkaniny są bardzo ważną kwestią kiedy podejmujemy się chociażby prania tapicerki. Żadnego materiału nie traktujmy szorstką gąbką z bardzo mocną chemią. Uszkodzimy tylko materiał i doprowadzimy do deformacji lekkich tkaniny i wypełniania siedziskowych czy też oparciowych poduszek. Możemy zlecić pracę tą fachowcowi, który to podejmie się profesjonalnego prania tapicerek. Mamy wówczas pewność, że wszystko przebiega bezproblemowo.