1 grudnia 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Kiedy nasze dziecko jest już gotowe na wózek spacerowy?

Wózki spacerowe są dla nas pojazdami naprawdę interesującymi. A kiedy będziemy mogli kupić wózek spacerowy dla naszego dziecka? Eksperci uważają, że wózki spacerowe są idealne już od piątego miesiąca życia naszych dzieci. Jednak z tą decyzją nie powinniśmy się zbytnio spieszyć. Powinna ona być potraktowana indywidualnymi kwestiami. To my znamy przecież najlepiej swoje dziecko i wiemy co jest dla niego odpowiednie najbardziej. Podczas gdy co po niektóre pociechy są gotowe już do zmiany wózka w piątym miesiącu, tak inne dopiero w siódmym miesiącu. Czynnikiem kluczowym jest tutaj to, że nasze dziecko już samodzielnie siada.

Kiedy to się dzieje, to możemy być wręcz przekonani, że jego ruchowa aktywność z dnia na dzień zacznie wrastać. Brzdąc będzie chciał obaczyć coraz to więcej świata. W gondolach nie ma najczęściej zabezpieczających szelek. Dosłownie chwila nieuwagi i nasze dziecko może zechcieć usiąść. Przez to może niestety wypaść niefortunnie z wózka. Zatem gondole od pewnego momentu mogą być nawet bardzo niebezpieczne.

Aby móc odpowiednio wybrać wózek spacerowy należy sobie odpowiedzieć na kilka pytań zasadniczych. Na rynku jest dostępnych kilka tysięcy wózków, które oferują przeróżne opcje. Dlatego też jesteśmy przekonani, że uda się nam znaleźć idealny model. Przede wszystkim musimy wiedzieć, gdzie będziemy swoim nowym wózkiem jeździć. Pracownik sklepu nam oczywiście pomoże podjąć decyzję ostateczną. Jest to dla nas bardzo ważna kwestia.