9 sierpnia 2022

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Jak ubierać się w stylu klasycznym nie rezygnując z aktualnych trendów?

Czy czujesz, że nadszedł czas, aby zmienić swój styl? Dodać odrobinę wyrafinowania i klasy do codziennych stylizacji? Może masz nową pracę i potrzebujesz nowego, eleganckiego stroju biznesowego, może przeprowadziłeś się do nowego miasta, a może po prostu potrzebujesz zmiany, aby reprezentować to, kim aktualnie jesteś.

Bez względu na to, jakie są powody tego, że przeglądasz butik ubrania i zastanawiasz się, jak dokonać tej zmiany i jak ubierać się z klasą – jesteś we właściwym miejscu! Czytaj dalej, a poznasz tajniki stylizacji bardziej wyrafinowanego, szykownego i klasycznego stylu, który możesz nosić przez lata, dopieszczając go wybranymi trendami.

Klasyczny styl jest ponadczasowy!

Granatowa sukienka i czółenka nude, które kupisz dzisiaj, będą równie dobrze nadawać się do noszenia za dziesięć lat. Zakup jednej dobrej pary kolczyków z perłami przeważa nad 10 parami modnych, wyrazistych kolczyków, które będą passé rok po ich zakupie. Miej w głowie te zasady za każdym razem, gdy przeglądasz butik ubrania, a będziesz mistrzynią ponadczasowego wyglądu!

Wyrafinowany i elegancki styl oznacza, że możesz nosić niemal wszystko ze swojej garderoby, gdziekolwiek się wybierasz – czy to do pracy, na niedzielny obiad z rodziną, sprawunki na mieście, czy podczas podróżowania po świecie. Możesz nawet żeglować, kołysząc się z klasą w tym, co masz na sobie!

Tworzenie klasycznych strojów polega na łączeniu kluczowych elementów i upewnianiu się, że Twój styl i pewność siebie również będą widoczne. Jeśli więc jesteś gotowa, aby zagłębić się w nowy elegancki wygląd i odpowiedzieć na pytanie, jak ubierać się z klasą, przejdźmy do konkretnych wskazówek, które Ci w tym pomogą.

Od czego zacząć? Poznaj swój styl!

Styl osobisty to coś, co ma każda z nas – musimy po prostu to zidentyfikować, zrozumieć, a następnie podejmować zgodnie z tym decyzje modowe. To chodzi nie tylko o Twój nastrój, osobowość, ale o Ciebie jako całość.

Twój styl odzwierciedla to wszystko:

  • Twoje zainteresowania,
  • styl życia,
  • inspiracje,
  • przeszłość.

Kiedy znajdziesz i zdefiniujesz ten swój własny styl, będziesz wiedziała, że wyglądasz świetnie i będziesz czuła się pewnie za każdym razem, gdy wychodzisz z domu. Niezależnie od tego, czy wolisz styl artystyczny, boho, high fashion, minimalistyczny czy właśnie klasyczny, możesz nadać mu ponadczasową klasę, gdy wymaga tego okazja, a modne butiki takie jak LaLaLa z pewnością Ci w tym pomogą.

Jak zdefiniować swój styl?

Wiele kobiet mówi, że tak naprawdę nie ma własnego stylu lub nie wie, jaki jest ich własny styl. Jednak wystarczy zajrzeć do swojej szafy, by poznać odpowiedź. Jeśli próbujesz znaleźć w tym momencie swój własny styl, oto krótka wskazówka, którą możesz wykorzystać już teraz:

  • Wyjmij swoje ulubione ubrania z szafy.
  • Połóż na łóżku ubrania, które nosisz najczęściej.
  • Poszukaj podobieństw.

Czy to głównie fantazyjne wzory, jasne lub neutralne kolory, sukienki lub spodnie, ubrania zalotne czy bardziej konserwatywne? Do której kategorii pasują Twoje ubrania? Czy Twoja odzież idzie w stronę bardziej swobodnej, może artystycznej? A może jest wypełniony jednolitymi elementami w kolorze czarnym, białym i granatowym, które są do siebie nawzajem idealnie dopasowane. Style klasyczne i minimalistyczne zazwyczaj idą w kierunku neutralnej palety kolorów, kształtów, tkanin, które ułatwiają zestawianie stylowych stylizacji. Jednak nie myśl, że skoro wolisz styl boho lub streetwear, to elegancki ubiór w Twoim przypadku nie wchodzi w rachubę. Przecież już dobrze wiesz, co trzeba zrobić, aby wynieść swój styl na bardziej wyrafinowany poziom!