24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Dlaczego warto wybrać studia w Anglii?

Studiowanie w Anglii jest niezwykle kuszącą opcją dla świeżo upieczonych maturzystów. Sprawdź jakie korzyści czekają na ciebie przy obraniu tego kierunku!

Według badań młodzi Polacy co raz częściej decydują się na studia za granicą. Głównym tego powodem jest wyższa renoma uniwersytetów w zamożniejszych państwach od Polski. Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania mamy później szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy. Niewątpliwym powodem takiej decyzji jest też chęć bliższego poznania kultury i języka danego państwa. Według danych z raportów za granicą studiuje obecnie ponad 50 tysięcy Polaków.

Studia w Anglii https://lagunita.education/ od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Każdy bowiem słyszał o uniwersytecie w Cambridge czy Oxfordzie. Dzięki utrwaleniu się w szeroko rozumianej popkulturze, uczelnie te są chętnie wybierane przez studentów zza granicy. Oprócz prestiżu, możemy znaleźć więcej korzyści studiowania na angielskich uniwersytetach:

  • Większa różnorodność kierunków
  • Duży nacisk na wiedze praktyczną, przez co studenci z Anglii są chętniej rozpatrywani jako potencjalni pracownicy w przyszłości
  • Możliwość poznania ludzi z różnych krajów oraz kultur
  • Mniejsze obciążenie zajęciami w ciągu tygodnia w stosunku do polskich uczelni
  • Szansa na doszkolenie języka angielskiego w ekspresowym czasie.

Jest to tylko część zalet które oferują studia w Anglii. Niewątpliwie jest to idealna opcja dla ludzi, którzy są zakochani w brytyjskiej kulturze, i pragną zabezpieczyć swoją przyszłość wybierając renomowany uniwersytet.