24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Dlaczego warto się zdecydować na dachy płaskie?

Budowa domów z płaskimi dachami

Na temat płaskich dachów cały czas funkcjonuje wiele przekonań prawdziwych. Inwestorzy się obawiają, że budowa dachów płaskich to droga, trudno jednak je wykonać oraz odwodnić, trzeba je odśnieżać, mogą być pokryte jedynie papą, są nieestetyczne i raczej się kojarzą z PRL-em. Dowiedzmy się, dlaczego dachy płaskie to dobry wybór.

Dachy są skomplikowanymi konstrukcjami, które ułożone muszą być pod różne kąty odpływu. W przypadku płaskich dachów jest to zdecydowanie prostsze do wykonania. Warto także przypomnieć, że takowy dach nie charakteryzuje się powierzchnią w pełni równą. Dopuszczany jest kąt niewielki nachylenia połaci, ale nie większy niż dwanaście stopni. Kiedy na budynku podobnym chcielibyśmy zastosować dach płaski czy też skośny, to cena tego drugiego porównywalna będzie, a dach skośny może być nawet nieco droższy. Dlaczego?

Jego powierzchnia się znajduje pod kątem, przez co jest o wiele bardziej skomplikowana oraz także większa. Do wykonania płaskiego dachu potrzeba także mniej materiałów – zwykle się układa paroizolację, termoizolację czy też warstwy hydroizolacyjne. Przy dachu skośnym dodatkowo trzeba także uwzględnić koszty dodatkowe, między innymi więźby dachowej oraz także pokrycia z blachy czy też z ceramicznej dachówki.

Pod względem estetyki dachy płaskie https://www.dachy-zrbzawadzki.pl/ nie są już takie jak w PRL-u. Gdy się postaramy, to możemy go zamienić w taras czy też zielony, cudowny dach. Dzięki temu będzie on stanowić przestrzeń użytkową dodatkową.