24 października 2021

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Bagażnik rowerowy na dach – rozwiązanie całkiem niedrogie.

Zdecydowanie najczęściej jest wybierany bagażnik rowerowy na dach. Często to po prostu jest zwykły pałąk, który jest doczepiany do relingów na naszym samochodzie. Pałąk wspomniany ma zazwyczaj rączkę specjalną, która to utrzymuje rower w pionie podczas jazdy. Na pewno bagażnik rowery na dach wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. Produkt kupić można naprawdę niedrogo, co jest dla wielu możliwie największą zaletą. Pomimo wszystko nie jest to ostatnia z cech pozytywnych tegoż rozwiązania. Cała konstrukcja jest bardzo lekka, a do tego jest niesamowicie prosta w obsłudze. Montaż czy też demontaż uchwytów nie sprawi nam na pewno kłopotów, i to nawet jeśli korzystamy z bagażnika po raz pierwszy. Warto wspomnieć także, że rowery w ten sposób ułożone na dachu nie zajmują sporo miejsca. Przewieziemy bez żadnego problemu jednocześnie kilka jednośladów.

A czy bagażnik na dach ma jakieś wady? Nie ma niczego idealnego. Szczególnie, gdy chcemy przewozić na raz kilka rowerów. Musimy pod uwagę wziąć to, że potrzebujemy tyle samo dachowych bagażników. Cena wtedy rośnie i to diametralnie. Z dwustu złotych robi się wówczas czterysta i tak dalej. Poza tym za rozwiązanie wysokiej jakości musimy zapłacić około siedmiuset złotych. Musimy przyznać, że kilka sztuk do przewozu rowerów dla rodziny jest już sporym wydatkiem. Kolejnym okazać się może zakup dachowych relingów oraz poprzecznych belek, jeśli nasze samochód tego nie ma.

Musimy także pamiętać, że samo unoszenie rowerów na dach przed podróżą jest troszkę uciążliwe. Mając na dachu jednoślady kierowca pamiętać musi o tym, że jego pojazd się stał nagle około półtorej metra wyższy. Do tego wszystkiego sama prędkość jazdy powinna być niższa niż zazwyczaj szczególnie biorąc pod uwagę podmuchy boczne wiatru. Reasumując bagażnik rowerowy na dach jest naprawdę dobrym rozwiązaniem.