26 maja 2022

ArtaTTak

Blog Lifestyle

Auto laweta. Być może kiedyś pomoże i Tobie

Wśród kierowców zdarzają się niestety czarne owce. Czym się charakteryzują? Bardzo łatwo to sprawdzić. Zdarza się, że nie wszyscy równie ochoczo ustępują miejsca pojazdom uprzywilejowanym na sygnale. Czasem dochodzi wręcz do blokowania im możliwości przejazdu. Kierowca, który dopuszcza się czegoś takiego powinien być karany z najwyższą surowością.

Problem nasila się jeszcze bardziej w przypadku kontaktu takiego delikwenta z innymi pojazdami (którym powinien ustąpić miejsca, umożliwić manewrowanie), które niekoniecznie są wymienionym w ustawie pojazdem uprzywilejowanym.

Mowa np. o pomocy drogowej. te samochody często wykonują trudne manewry w niebezpiecznych miejscach. Auta przejeżdżające obok, powinny uwzględnić specyfikę ich branży i w miarę możliwości zostawić wolne pole tak, aby kierowca mógł wykonać swoją pracę.

Laweta 24H może kiedyś być potrzebna najbardziej krnąbrnym użytkownikom dróg. Warto mieć to na uwadze i w przyszłości, gdy ktoś z naszego otoczenia będzie utrudniał laweciarzom wykonywanie obowiązków, zareagować.

You may have missed