30 grudnia 2024

ArtaTTak

Blog Lifestyle

NARZĘDZIA DO ARANŻACJI WNĘTRZ

Przy wskazywaniu najważniejszych kwestii w pracy projektanta bardzo często pomijana jest kwestia oprogramowania. W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, czy osoba wykonująca tę profesję posiada zmysł estetyczny, jest empatyczna, a wreszcie czy jej wizja jest spójna z naszą. Projektowanie wnętrz ma bardzo silny wymiar artystyczny, dlatego przy poszukiwaniu odpowiedniej osoby do wykonania projekty, bardzo często zwracamy uwagę na to, czy nadajemy na tych samych falach.

Zaraz za kwestiami, które związanymi z umiejętnościami miękkim zwracamy uwagę na to, czy projektant ma duże doświadczenie oraz umiejętności techniczne i praktyczne. Dla klientów i zleceniodawców kwestia tego, z jakich narzędzi korzysta wykonawca w codziennej pracy pozostaje nieistotna. Dopóki efekt końcowy jest dla nich satysfakcjonujący, nie zwracają oni uwagi na to za pomocą jakiego programu został uzyskany. To architekci i projektanci decydują o tym, jakie doświadczenia będą im towarzyszyły w codziennej pracy.

ARCHLine.XP to program, który daje kompleksowe rozwiązanie i posiada wszystkie funkcje, jakimi charakteryzuje się tradycyjny AutoCad, a przy tym pozostaje intuicyjny i prosty w użyciu. W tak przyjaznym środowisku projekty powstają z łatwością i przyjemnością, a nauka ich wykorzystania nie stanowi wyzwania. Korzystając z tego typu rozwiązania osoby, które wykonują realizację mają okazję w pełni skupić się na wizji końcowej. Taki zabieg w pozwala na rozwinięcie swoich kompetencji tworzenia, a także wzmacnia umiejętności kreatywne.

Co ważne, producenci oprogramowania zadbali o to, aby było ono wyposażone w technologię BIM, czyli rozwiązanie, które w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność nie tylko na gruncie budownictwa, ale także w przypadku architektury i projektowania wnętrz.. Dzięki temu podejściu wykonawca ma szansę na podzielenie się swoją wizją w zamawiającym jeszcze przed przystąpieniem do finalnej realizacji projektu. Taki projekt znacznie zmniejsza ryzyko na ostateczne rozminięcie się w wizji na linii architekt, projektant – zamawiający, klient.